Kamień Gua sha i roller do masażu twarzy – wszystko co musisz wiedzieć o czyszczeniu i konserwacji

Gua Sha i wałeczek do masażu

Masaż płytką Gua Sha (z ang. gua sha stone ), czy rollerem do twarzy bije rekordy popularności już od jakiegoś czasu. Nic dziwnego, wszystko stoi za cudownym działaniem tych prostych narzędzi. Regularnie wykonywane masaże przy ich użyciu ujędrniają, spłycają drobne zmarszczki oraz redukują opuchliznę. Są to narzędzia wielokrotnego użytku, dlatego bardzo ważne jest ich odpowiednie czyszczenie, aby nie nabawić się zaskórników.

Skoro czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie posiadasz lub planujesz kupić kamień Gua Sha albo wałeczek do masażu i zastanawiasz się, jak powinno się je czyścić, by pozbyć się zanieczyszczeń i przygotować do następnego użycia. Spieszymy z odpowiedzią!

CO OZNACZA GUA SHA?

Nazwa Gua Sha pochodzi od dwóch Chińskich słów oznaczających „skrobać” (gua) oraz „czerwona wysypka” (sha). W dużym stopniu oddają one sposób przeprowadzania tego zabiegu. 

KIEDY STOSUJE SIĘ MASAŻ GUA SHA?

Gua Sha wspomaga krążenie krwi i limfy w organizmie oraz pomaga usunąć z niego toksyczne związki. Masaż ten wykorzystywany jest także w przypadku bólów mięśni i stawów, spięć, sztywności, wyziębienia i gorączki, przy migrenowych bólach i zawrotach głowy oraz przewlekłego zmęczenia. 

Masaż Gua Sha poprzez pobudzanie układu odpornościowego pozwala skutecznie leczyć różnego rodzaju infekcje. Doskonale wpływa na ujędrnienie skóry. Płytki do masażu można używać zarówno do masażu twarzy, jak i całego ciała.

Dzięki niemu nasza skóra staje się bardziej napięta, odżywiona i nabiera pięknego koloru. Masaż płytką rozluźnia mięśnie, a dobrze zastosowany może wyleczyć nawet zaburzenia czynności stawów skroniowo żuchwowych. Więcej na temat samego masażu Gua Sha naturalnym kamieniem przeczytasz w tym artykule: Masaż Gua Sha – naturalny i bezinwazyjny zamiennik botoksu.

JAK CZYŚCIĆ KAMIEŃ GUA SHA I ROLLER DO TWARZY?

Najprostsze rozwiązania, czyli ciepła woda i mydło przyniesie skuteczność. Takie połączenie pozwoli zmyć Ci resztki kosmetyków, które osadziły się na płytce lub wałeczku do masażu. Wystarczy, że spienisz mydło w dłoniach, następnie wymyjesz nim płytkę do masażu lub wałeczek, a następnie opłukasz ciepłą wodą i osuszysz. 

CZY KAMIENNĄ PŁYTKĘ I ROLLER DO TWARZY MOŻNA DEZYNFEKOWAĆ?

Do produkcji kamieni Gua Sha i wałeczków do twarzy stosuje się naturalne i delikatne surowce takie jak jadeit, różowy kwarc, ebonit i inne. Jednak jeśli zależy Ci na zachowaniu wysokiego poziomu higieny, ze względu na skłonności do powstawania zaskórników, jak najbardziej można je dezynfekować. Polecamy do tego zwykły spirytus salicylowy lub specjalny płyn do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych. Wystarczy, że namoczysz wacik płynem do dezynfekcji i dokładnie przetrzesz powierzchnię kamienia lub rollera do masażu. 

PODCZAS DEZYNFEKCJI KAMIENIA GUA SHA LUB WAŁECZKA DO MASAŻU UWAŻAJ NA TO

Jeśli Twój kamień Gua Sha lub roller do twarzy posiada na sobie nadruki lub grawery zwróć na nie szczególną uwagę przy dezynfekcji. Niestety mocny środek dezynfekujący może wpłynąć na wyblaknięcie delikatnych elementów zdobiących narzędzie. Jeśli nadruk bądź grawer zajmuję stosunkowo małą powierzchnię płytki lub wałeczka i zależy Ci na tym, aby nic się z nim nie stało, to zalecamy omijać to miejsce przy dezynfekcji narzędzia. Na pewno wydłuży to trwałość grawera i będzie dłużej zdobił Twoje narzędzie do masażu.

Podziel się swoimi przemyśleniami

Twój adres email nie będzie widoczny.