Masaż gua sha – naturalny i bezinwazyjny zamiennik botoksu

masaż gua sha

Masaż płytką Gua Sha jest jednym z popularniejszych bezinwazyjnych zabiegów dbania o zdrową skórę. 

Co oznacza gua sha?

Nazwa Gua Sha pochodzi od dwóch Chińskich słów oznaczających „skrobać” (gua) oraz „czerwona wysypka” (sha). W dużym stopniu oddają one sposób przeprowadzania tego zabiegu. 

Nie przeraź się wyszukując grafiki oznaczone tą nazwą. Masaż Gua Sha wykonywany na plecach jest dużo bardziej intensywny niż ten wykonywany na twarzy, a jego specyfika działania jest nieco inna – bardziej przypomina tę przy stawianiu baniek. 

Masując twarz należy stosować bardzo delikatny nacisk. Postępując ze swoją skórą bardziej brutalnie można nabawić się niepotrzebnych siniaków i przebarwień. Bardziej niż nacisk istotny jest przy tym masażu kierunek, w którym przesuwamy naszą płytkę. Najlepiej wykonywać ruch wzdłuż naszych meridian, odprowadzając zgromadzone płyny do węzłów chłonnych.

Kiedy stosuje się masaż gua sha?

Gua Sha wspomaga krążenie krwi i limfy w organizmie oraz pomaga usunąć z niego toksyczne związki. Masaż ten wykorzystywany jest także w przypadku bólów mięśni i stawów, spięć, sztywności, wyziębienia i gorączki, przy migrenowych bólach i zawrotach głowy oraz przewlekłego zmęczenia. 

Masaż Gua Sha poprzez pobudzanie układu odpornościowego pozwala skutecznie leczyć różnego rodzaju infekcje. Doskonale wpływa na ujędrnienie skóry. Płytki do masażu można używać zarówno do masażu twarzy, jak i całego ciała.

Dzięki niemu nasza skóra staje się bardziej napięta, odżywiona i nabiera pięknego koloru. Masaż płytką rozluźnia mięśnie, a dobrze zastosowany może wyleczyć nawet zaburzenia czynności stawów skroniowo żuchwowych.

Z jaką częstotliwością wykonywać masaż gua sha?

Aby osiągnąć zauważalne efekty, wykonuj zabieg 1-2 razy w tygodniu. Wtedy możesz poznać jego pełną moc, ponieważ efekty się kumulują. Zabieg wykonany raz nie zmieni za dużo w wyglądzie naszej skóry, ale wykonywany regularnie przed dłuższy okres czasu może zdziałać cuda. 

jaki przyrząd do gua sha wybrać?

Najważniejszą zasadą przy wyborze przyrządu do Gua Sha jest zwrócenie uwagi na to, aby narzędzie było wykonane z naturalnych surowców. Na rynku znajdziesz przyrządy z jadeitu, kwarcu, kamienia Bian, drzewa sandałowego i innych. Tak naprawdę wybór zależy tylko od Ciebie i Twoich potrzeb. Do zabiegów na twarz najpopularniejszy jest jadeit (nazywany także żadem lub nefrytem) z racji swoich upiększających właściwości. W Chinach jadeit stosowano już w starożytności. 

Przed zakupem upewnij się, że płytka pochodzi z dobrego źródła i rzeczywiście wykonana jest z kamienia naturalnego. Ważnym jest również, aby była dobrze wyprofilowana i posiadała gładkie krawędzie. Płytki Gua Sha z naturalnych surowców w ciekawych kształtach znajdziesz w naszym sklepie cudwschod.pl

Kolejną z ważnych kwestii jest kształt płytki. Istnieją przyrządy w kształcie prostokąta, trójkąta, rybki, z wypustkami oraz bez wypustek. Wybór tak na prawdę zależy od Ciebie i od tego, która z technik będzie Twoją ulubioną. Najczęściej wybierane są płytki w kształcie prostokąta oraz trójkąta, jako że mają odpowiednio wyprofilowane krawędzie ułatwiające pierwsze kroki w masażu Gua Sha. 

Przeciwskazania masażu gua sha

Mimo, że technika tego masażu niesie ze sobą szereg cudownych właściwości to są pewne przeciwskazania do jej stosowania. Pamiętaj, żeby nie stosować terapii Gua Sha na uszkodzoną skórę, uszkodzone żyły, pieprzyki, przecięcia, siniaki, rozległe zmiany trądzikowe, trądzik różowaty. 

Rezultaty zabiegów są zależne od wieku, kondycji i typu skóry oraz przebytych chorób. Pod żadnym względem zabieg nie powinien sprawiać bólu. 

Pamiętaj, aby zaczynać zabieg delikatnie i obserwuj zachowanie skóry, postępując uważnie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości skonsultuj się z kosmetologiem lub terapeutą.

Podziel się swoimi przemyśleniami

Twój adres email nie będzie widoczny.