Tejpy na twarzy, czyli kinesiotaping w nowej odsłonie

Tejpy na twarzy, czyli kinesiotaping w nowej odsłonie

Tejpy na twarzy, inaczej taping estetyczny lub taping twarzy wywodzi się od kinesiotapingu, czyli metody stosowanej między innymi w fizjoterapii i ortopedii w przypadkach bóli mięśni, obrzęków i kontuzji. Z pewnością niektórym z Was kojarzą się kolorowe plastry naklejane na ramionach, kolanach czy innych częściach ciała. Znalazły one także swoje kosmetyczne zastosowanie. Stosowanie tejpów na twarz poprawiają jej owal, redukują widoczność zmarszczek i zmniejszają obrzęki. Regularne naklejanie plastrów na twarz może przynieść naprawdę niezwykłe efekty. Jednak zacznijmy od tego jak działają tejpy na twarzy?

Jak działa taping twarzy?

Kinesiotaping twarzy to metoda terapeutyczna polegająca na wyregulowaniu napięcia powięzi za pomocą taśm kosmetycznych, które wykonane są z wysokiej jakości, grubej bawełny o rozciągliwości zbliżonej do ludzkiej skóry. Dlatego plastry nie powodują nadmiernego dyskomfortu i bez przeszkód można z nimi wykonywać wszystkie czynności życia codziennego. Stosowanie tejpów na twarz przyczynia się do pobudzania mikrokrążenia i odciążenia układu mięśniowego, dzięki czemu redukują obrzęki, zmniejsza się widoczność zmarszczek, a skóra odzyskuje blask. Taping kosmetyczny sprawdza się dobrze w połączeniu z modelowaniem twarzy. Najczęściej takie połączenie obejmuje intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu wraz z tejpowaniem twarzy jako ostatni krok zabiegu.

efekty kinesiotapingu twarzy

Taping twarzy to skuteczna metoda anti-aging. Wzbogacenie jej o automasaż twarzy za pomocą kamiennych rollerów, na przykład z różowego kwarcu lub jadeitu, czy także masażu Gua Sha, spotęguje rezultaty działania tejpów. Do efektów zabiegu tapingu twarzy możemy zaliczyć: 

  • rozluźnienie napięcia mięśniowego, 
  • poprawę przepływu limfy, 
  • zniwelowanie obrzęków i opuchlizny twarzy, 
  • wygładzenie zmarszczek,  w tym zmarszczek mimicznych i bruzd nosowo-wargowych,
  • poprawę owalu twarzy. 

Jak widzicie działanie taśm jest bardzo szerokie i niejednokrotnie pomoc tapingu twarzy może okazać się nieoceniona. Dlatego warto poświęcić odrobinę czasu i wybrać najlepsze taśmy do kinesiotapingu twarzy, by z łatwością je aplikować i cieszyć się z efektów. 

Jakie tejpy do twarzy wybrać?

Na rynku jest wiele taśm kinesiotapingowych, ale w przypadku face tapingu wybiera się taśmy tylko najwyższej jakości ze względu na wyższe uwrażliwienie obszaru skóry twarzy. Bardzo ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na to, z czego są wykonane. Najlepiej, aby były to naturalne materiały, takie jak bawełna oraz hipoalergiczny klej, które nie będą powodować uczuleń. Na naszej stronie znajdziecie wysokiej jakości taśmy stworzone do delikatnych zabiegów na skórze twarzy, takich jak taping kosmetyczny. Zostały wykonane z naturalnej bawełny. Dzięki temu taśmy z łatwością przepuszczają powietrze, a także cechują się dużą wytrzymałością i elastycznością. Zastosowany w nich klej jest hipoalergiczny, więc nie powinien powodować alergii. Zobacz taśmy do kinesiotapingu twarzy na Cud Wschód – zobacz.

tejpy na twarz - dostępne kolory
https://cudwschod.pl/produkty/akcesoria-pielegnacyjne/tejpy-kosmetyczne/

Jak aplikować tejpy na twarz?

Jeśli nigdy nie mieliście do czynienia z tejpowaniem twarzy, zdecydowanie polecamy udać się na masaż facemodelingu pod okiem specjalisty, który pokaże Wam, na co zwracać uwagę oraz przedstawi kilka podstawowych technik tapingu lub obejrzyjcie dokładny film instruktażowy. Najwięcej informacji i praktycznej wiedzy wyniesiecie z kursu. Według nas najlepszy to kurs kinesiotapingu estetycznego twarzy, który znajdziecie na platformie Holiapp. Przestawione zostały w nim różne aplikacje kinesiotapingu twarzy, a także informacje o częstotliwości wykonywania tapingu twarzy, czy przeciwskazania do jego stosowania. Jednak zanim podejmiecie się wizyty u specjalisty lub obejrzenia kursu jest kilka kroków, które warto znać, aby lepiej przygotować się do naklejania tejpów na twarz. 

Kurs online - kinesiotaping estetyczny twarzy | Holiapp.me

Odpowiednie przygotowanie skóry 

Przed naklejeniem na skórę twarzy tejpów należy ją początkowo dokładnie oczyścić, wykonując demakijaż i myjąc ją żelem myjącym lub pianką. Po umyciu twarzy należy ją osuszyć i nie nakładać już żadnych kosmetyków. Pozwoli to na zwiększoną przyczepność taśm, które dzięki temu będą mogły lepiej zadziałać. 

Przygotowanie taśmy do kinesiotapingu twarzy

Początkowo musimy przygotować odpowiednią długość pasków taśmy, dlatego wcześniej należy zaplanować, gdzie chcemy je przykleić. Należy pamiętać, że tejpy zawsze tniemy wzdłuż linii przerywanych znajdujących się na spodzie taśm i zaokrąglamy ich brzegi. 

linie przerywane znajdujące się na spodzie taśm kosmetycznych

Naklejanie tejpów

Kiedy nasza skóra jest już dobrze przygotowana do zabiegu tapingu, a my mamy odpowiednio wycięte taśmy, możemy przystąpić do ich klejenia. W tym celu jeszcze raz przymierzamy taśmę do wybranego obszaru na skórze, obrywamy kawałek spodniej warstwy taśmy i delikatnie naciągając, naklejamy taśmy do wybranego fragmentu na skórze. 

Zdejmowanie tejpów

Wbrew pozom zdejmowanie tejpów to także istotny krok, który należy opanować podczas tapingu kosmetycznego, aby nie naruszyć delikatnej skóry twarzy. Absolutnie nie należy zrywać taśm, bo przyniesie nam to czerwoną, piekącą i podrażnioną skórę, a tego nie chcemy. Taśmy przed ściągnięciem polecamy rozmiękczyć ciepłą wodą lub nasmarować olejkiem, który wstępnie rozpuści klej. Wtedy śmiało możemy przystąpić do delikatnego rolowania taśmy, odklejając ją bardzo delikatnie od skóry. Po ściągnięciu tejpów warto oczyścić twarz żelem lub pianką do mycia i nałożyć ulubioną pielęgnację. 

Przeciwskazania do tapingu twarzy

Kinesiotaping twarzy to naturalna i bezpieczna metoda dbania o swój wygląd. Niewiele jest przeciwskazań do stosowania tapingu kosmetycznego. Jednak jednym z nich może być uczulenie na klej znajdujący się na taśmach. Nie zdarza się to często, ale dla pewności przed wykonaniem zabiegu należy wykonać próbę uczuleniową poprzez naklejenia małego fragmentu taśmy np. na nadgarstku, aby sprawdzić czy nie powodują na naszej skórze podrażnień. Nie należy stosować tejpów kosmetycznych w przypadku:

  • Stanów zapalnych skóry.
  • Ran.
  • Świeżych blizn.
  • Zakrzepicy żylnej. 

Podziel się swoimi przemyśleniami

Twój adres email nie będzie widoczny.