Serwis

Strona główna » Serwis

Serwis Wschód

Strona poświęcona serwisowi nebulizatorów do olejków eterycznych marki Wschód. Na nebulizatory Wschód udzielana jest gwarancja na 12 miesięcy od dnia zakupu. W tym czasie oferujemy serwis wyżej wymienionych urządzeń w przypadkach wadliwości sprzętu. Należy jednak pamiętać o regularnym i dokładnym czyszczeniu nebulizatorów do olejków eterycznych, aby utrzymać wewnętrzne systemy urządzenia w dobrej kondycji.

JAK CZYŚCIĆ NEBULIZATOR do olejków eterycznych?

Nebulizator do olejków eterycznych należy czyścić regularnie, po każdym użyciu lub gdy urządzenie nie było używane przez kilka dni. Zaschnięte resztki olejku utrudniają jego pracę i mogą doprowadzić do uszkodzona mechanizmu nebulizującego. Najważniejszą czynnością, którą możemy wykonywać, aby utrzymać nebulizator w dobrej kondycji przez wiele lat, jest jego odpowiednia pielęgnacja i konserwacja.

NEBULIZATOR do olejków eterycznych – CZYSZCZENIe KROK PO KROKU

  • W celu wyczyszczenia urządzenia wlej do środka wysokoprocentowy alkohol medyczny, a następnie przez kilka minut delikatnie poruszaj szklaną częścią, aby zmyć ze ścianek naczynia resztki olejku eterycznego. 
  • Następnie uruchom nebulizator na około 3-5 minut. Pozwoli to oczyścić się wewnętrznym podzespołom nebulizującym. 
  • Po tym czasie wylej płyn ze szklanej części urządzenia i pozostaw niezamknięty do naturalnego wyschnięcia. 
  • Jeśli po czyszczeniu alkoholem medycznym nadal widoczne są na jego ściankach widoczne resztki olejku, możesz dodatkowo włożyć samą szklaną część do gorącej wody o temperaturze 60-100 stopni z dodatkiem neutralnego detergentu, np. płynu do mycia naczyń i pozostaw do namoczenia przez kilka godzin. Następnie wystarczy, że szklaną część urządzenia dokładnie wypłuczesz i pozostawisz do wyschnięcia. 
  • W przypadku gdy zauważysz zabrudzenie dyszy nebulizującej, możesz ją bezpośrednio zakropić alkoholem medycznym za pomocą pipety dołączonej do nebulizatora, a następnie uruchom urządzenie. Jeśli nie zauważysz delikatnej mgiełki, możesz bardzo delikatnie docisnąć pipetą obie części dyszy do siebie, aż do momentu pojawienia się mgiełki (zdjęcie poglądowe poniżej – 4). 
Czyszczenie i konserwacja nebulizatora do olejków eterycznych
Czyszczenie i konserwacja nebulizatora do olejków eterycznych

Czyszczenie nebulizatora do olejków eterycznych z lekkich zabrudzeń
Czyszczenie nebulizatora do olejków eterycznych z mocnych zabrudzeń

MASZ DO NAS PYTANIE dotyczące serwisu urządzenia?

SKONTAKTUJ SIĘ Z naszym serwisem

serwis@cudwschod.pl

+48 502 380 358

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: 8:00 – 16:00

Wtorek: 8:00 – 16:00

Środa: 8:00 – 16:00

Czwartek: 8:00 – 16:00

Piątek: 8:00 – 16:00